एमाले चन्द्रपुर नगर कमिटिको कार्य बिभाजन

397
https://janasarokardainik.com/wp-content/uploads/2023/06/chapur-7-2.jpg

चन्द्रनिगाहपुर–नेकपा एमाले चन्द्रपुर नगर कमिटिको शनिबार बसेको बैठकले कार्य बिभाजन गर्ने निर्णय गरेको छ । नब निर्वाचित नगर कमिटिको शनिबार बसेको पहिलो बैठकले बिभिन्न बिभाग तथा चन्द्रपुर नगरपालिकाको १० वटै वाडको इन्चार्ज र सह इन्चार्ज पनि तोकेको छ ।
नगर कमिटिका अध्यक्ष शिब अचार्यको अध्यक्षतामा भएको उक्त बैठकले स्थानिय तह÷प्रशासन तथा जनसरोकार बिभागको प्रमुखमा अध्यक्ष शिब आचार्य रहनुभएको छ भने संगठन बिभागको प्रमुखमा नगर कमिटि उपाध्यक्ष राजु तिवारीलाइ तोकिएको छ । त्यसैगरी कार्यालय ब्यबस्थापन बिभागमा नगर कमिटि सचिब बिनोद चौधरी रहनु भएको छ भने प्रचार बिभागको प्रमुखमा नगर कमिटि सदस्य तथा पत्रकार रमेश तिमलसिनालाइ जिम्मेबारी दिइएको छ । त्यस्तै खेलकुद बिभागको प्रमुखमा अशोक पहाडीलाइ तोकिएको छ ।
यसैगरी अर्थिक बिभाग प्रमुखमा सुनिल तिमलसिना,युवा बिभाग संयोजकमा कमल प्रसाद न्यौपान र सह संयोेजकमा रोशन श्रेष्ठ, महिला बिभाग संयोजकमा प्रभा श्रेष्ठ र उप संयोजकमा सपना धमाल, बिद्यार्थी बिभाग प्रमुखमा प्रनिश राई,उद्योग बाणिज्य फाटको संयोजकमा दिवाकर सापकोटा र सह संयोजकमा सोम चिमोरिया,किसान फाटको संयोजकमा लाल बहादुर दोङ र सह संयोजकमा नबराज देबकोटालाइ तोकिएको छ ।
यस्तै मजदुर फाटको संयोजकमा भरत राई र सह संयोजकमा मान बहादुर घलानलाइ तोकिएको छ ।
यसैगरी सोही बैठकले चन्द्रपुर नगरपालिकाको १० वटै वाडमा इन्चार्ज र सह इन्चार्ज पनि तोकेको छ । वाड न १ को इन्र्चाजमा कृष्ण बहादुर थापा सह इन्चार्जमा सुर्य बहादुर वाइवा ,वाड नं. २ को इन्चार्जमा क्षेत्र बहादुर भोलन,वाड नं. ३ को इन्चार्जमा दिपक गौतम सह इन्चार्जमा प्रेमराज चौहान,वाड नं. ४ को इन्चार्जमा देब बहादुर सापकोटा रहनुभएको छ भने सह इन्चार्जमा यादब क्षेत्री रहनुभएको छ । यसैगरी वाड नं. ५को इन्चार्जमा माधब प्रसाद कुइकेल सह इन्चार्जमा ऋषि पौडेल,वाड नं. ६ को इन्चार्जमा बलिराम चौधरी सह इन्जार्चमा कृष्ण प्रसाद पराजुली,वाड नं. ७ को इन्जार्जमा प्रदिप शिवाकोटी सह इन्चार्जमा मदन पंडित रहनु भएको छ । यस्तै वाड नं. ८ को इन्चार्जमा कृष्ण प्रसाद सापकोटा सह इन्चार्जमा दिप नारायण चौधरी,वाड नं. ९ को इन्चार्जमा उषा दाहाल सह इन्चार्जमा राजेन्द्र चौधरी र वाड नं. १० को इन्चार्जमा राम सिंहासन यादब र सह इन्चार्जमा गंगा साहलाइ चयन गर्ने निर्णय भएको नगर सचिब बिनोद चौधरीले जानकारी दिनुभएको छ । बैठकमा प्रथम नगर अधिबेशनमा भएका खर्चको बिबरण पनि प्रस्तुत गरिएको नगर सचिब चौधरीले जानकारी दिए ।
पार्टीलाइ कसरी अगाडी बढाउने भन्नेमा कमिटिमा ब्यापक छलफल भएको र सबै साथिहरुको सल्लाह अनुसारलाइ काम कार्वाहीलाइ अगाडी बढाउने निर्णय भएको पार्टीका नगर अध्यक्ष आचार्यले बताउनु भयो । बैठकमा प्रथम अधिबेशनबाट निर्वाचित ७५ जना नगर कमिटिका पदाधिकारीहरुको सहभागिता रहेको थियो ।